MicroStrategy kupuje Bitcoin warty 250 milionów dolarów jako żywopłot

MicroStrategy, notowana na NASDAQ spółka o wartości 1,2 mld dolarów, zaorała prawie jedną czwartą swojego kapitału w Bitcoin.
Spółka zamieniła akcje na Bitcoin Era jako zabezpieczenie przed zawalającymi się wartościami fiata
Niewiarygodna umowa ilustruje rosnącą siłę Bitcoina jako narzędzia inwestycyjnego.

MicroStrategy, firma software’owa warta 1,2 miliarda dolarów, przeniosła prawie jedną czwartą swojego kapitału do Bitcoin. Firma, która jest największą niezależną wywiadownią gospodarczą w Stanach Zjednoczonych, ogłosiła we wtorek, że kupiła Bitcoin o wartości 250 milionów dolarów jako zabezpieczenie przed spadkiem wartości waluty fiat. Zdumiewające posunięcie z MicroStrategy umacnia ideę, że zainteresowanie instytucjonalne Bitcoinem wzrasta i że przypadek wykorzystania Bitcoina jako zabezpieczenia przed spadającymi cenami fiatów zyskuje na legitymizacji.

MicroStrategy: Bitcoin „Can Be Superior to Cash“.

MicroStrategy przełamała tę wiadomość poprzez komunikat prasowy, w którym przedstawiono uzasadnienie zakupu Bitcoinów, a także przedstawiono kilka szczegółów na temat tego, jak został on przeprowadzony. Firma stwierdziła, że posunięcie to było częścią długofalowego planu dywersyfikacji swoich udziałów kapitałowych, który obejmował zainwestowanie do 250 milionów dolarów w jedną lub więcej alternatywnych inwestycji lub aktywów.

Po zapoznaniu się z różnymi opcjami, MicroStrategy zdecydowała się zaorać całą kwotę do Bitcoin, wskazując jako kluczowy powód jej wykorzystania w obecnym klimacie finansowym:

Od momentu powstania ponad dziesięć lat temu, Bitcoin stał się znaczącym dodatkiem do globalnego systemu finansowego, o cechach, które są przydatne zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji. MicroStrategy uznało Bitcoin za uzasadniony składnik aktywów inwestycyjnych, który może być lepszy od gotówki i w związku z tym uczyniło Bitcoin głównym holdingiem w swojej strategii rezerw finansowych.

Spośród wszystkich dostępnych opcji, Bitcoin został ostatecznie wybrany przez MicroStrategy z powodu wielu kluczowych czynników:

Uważamy, że globalna akceptacja, rozpoznawalność marki, żywotność ekosystemu, dominacja w sieci, odporność architektoniczna, użyteczność techniczna i etos społecznościowy Bitcoin jest przekonywującym dowodem na jego wyższość jako klasy aktywów dla tych, którzy szukają długoterminowego magazynu wartości. Bitcoin to cyfrowe złoto – twardsze, silniejsze, szybsze i inteligentniejsze niż jakiekolwiek pieniądze, które go poprzedziły. Spodziewamy się, że jego wartość będzie wzrastać wraz z postępem technologicznym, rosnącą popularnością i efektem sieciowym, który przyczynił się do powstania tak wielu zabójców kategorii we współczesnej erze.

MicroStrategy opisała, że była w stanie zamienić 250 milionów dolarów na akcje zwykłe klasy A za pośrednictwem „zmodyfikowanej oferty na aukcji holenderskiej“, za pośrednictwem której nabyli ₿21.454.

Bitcoin’s Appeal to Institutions Growing

Wiadomość, że ogromna firma notowana na giełdzie NASDAQ, taka jak MicroStrategy, włożyła jedną czwartą swojego kapitału w Bitcoin zamiast tradycyjnych żywopłotów, takich jak złoto i srebro, jest ogromnym piórem w czapce stosunkowo nowego aktywu i wzmacnia to, co było już znane – że instytucje coraz częściej postrzegają Bitcoin jako legalne zabezpieczenie obok metali szlachetnych.

Reakcja na tę wiadomość była przewidywalnie bycza, a Bitcoinerzy świętowali kolejny przykład, że krypto waluta starzeje się:

Wiadomości nie będą zaskoczeniem dla takich ludzi jak nowy szef zasobów cyfrowych Goldman Sachs, Mathew McDermott, który w zeszłym tygodniu powiedział: „Zdecydowanie zauważyliśmy wzrost zainteresowania niektórych z naszych klientów instytucjonalnych, którzy badają, jak mogą uczestniczyć w tej przestrzeni“.

Jeśli umowa MicroStrategy jest zgodna z tym, o czym mówił, to dla Bitcoina przyszłość rysuje się naprawdę jasno.